Kapadokya Turu

2 Gece / 3 Gün Kapadokya gezisi

1.876

Kapadokya bölgesinin dünyadaki en muhteşem yürüyüş parkurlarına sahip olduğunu söylemek abartı olmasa gerek. Düşünün oluşumu 60 milyon yıldır süren bir coğrafyada, tabiat ananın bıkmadan usanmadan sabırla biçimlendirdiği yeryüzü şekilleriyle baş başa kalacaksınız. Günün değişik saatlerinde farklı renklere bürünen peribacalarının yarattığı masalımsı atmosferde yürümek gerçek bir ayrıcalık.Kapadokya dört mevsim farklı yüzünü sergileyen bir coğrafya. Özellikler Uçhisar-Göreme-Ürgüp arasındaki vadiler tam anlamıyla birer yürüyüş cenneti.

TUR PROGRAMI

1. GÜN İSTANBUL – Aksaray – Ihlara – KAPADOKYA

Sabahın erken saatlerinde Aksaray’da vereceğimiz kahvaltı molası sonrasında bölge rehberimizle buluşacak ve turumuza Melendiz çayının aşındırmasıya oluşan 14 kilometre uzunluğundaki Ihlara Vadisiyle başlayacağız. Burada ilk dönem kaya kiliselerinin eşsiz örneklerinden olan Yılanlı, Sümbüllü ve Ağaç altı kiliselerinin gezilmesinin ardından rotamızı gizemli tünelleri, şapelleri ve soru işaretleriyle bilinen Kaymaklı Yeraltı Şehri‘ne çeviriyoruz. Göreceklerimiz aslından var olanın yalnızca yarısı, diğer yarısı halen keşfedilmeyi bekliyor. Öğle yemeği molası ardından Güvercinlik Vadisi ve dünyanın bilinen ilk doğal gökdeleni olan Uçhisar Kalesi‘ni göreceğiz. Akşam üzerini Kızıl vadi‘de karşılayacak ve günün peri bacaları üzerinden batışına tanık olacağız. Saat 17:00 civarında konaklyacağımız otele giriş yapacak ve akşam yemeği öncesinde bir miktar dinleneceğiz. Yemek sonrasında dileyen dostlarımızla bölgenin en güzel kervansarayında bir sema gösterisi izleyeceğiz. ( Fiyata dahil değildir )

Kapadokya bölgesinin dünyadaki en muhteşem yürüyüş parkurlarına sahip olduğunu söylemek abartı olmasa gerek. Düşünün oluşumu 60 milyon yıldır süren bir coğrafyada, tabiat ananın bıkmadan usanmadan sabırla biçimlendirdiği yeryüzü şekilleriyle baş başa kalacaksınız. Günün değişik saatlerinde farklı renklere bürünen peribacalarının yarattığı masalımsı atmosferde yürümek gerçek bir ayrıcalık.

2. GÜN KAPADOKYA – Göreme – Avanos – KAPADOKYA

Güne sıradışı başlamak isteyen dostlarımız için bu sabah bir Kapadokya Balon Turu organize ediyoruz. Kapadokya’yı saat 06:00 civarında tam 1 saat boyunca gökyüzünden izlemek istemezmisiniz ?( Fiyata dahil değildir ) Sabah Balon turuna katılan dostlarımız ve uykusundan fedakarlık etmeyen diğer dostlarımızla kahvaltıda buluşuyoruz. Bugün ilk olarak Göreme Açıkhava Müzesi ve içerisinde bulunan Yılanlı Kilise, Elmalı Kilise ve Azize Barbara şapelini gezeceğiz. Daha önce hiç çanak çömlek yapmışmıydınız ? Eğer denemediyseniz Kızılırmak kenarında, Avanos‘ta bir çömlek atölyesinde yeriniz hazır. Çömlekçi çarkı etrafından toplanacak, ve bölgenin bereketli toprapının nasıl çanak-çömlek’e dönüştüğüne yakından şahit olacağız. Avanos gezisi sonrasında Zelve vadisinde bir fotoğraf molası vereceğiz. Mola ardından Türk ve Rum halkın mübadeleye dek birlikte yaşadığı, taş işçiliğiyle ünlü, gerçek bir Orta Anadolu kasabası olan Sinasos‘u ( Mustafapaşa) gezeceğiz. Gün sonunda rotamızı yine Ürgüp‘e çeviriyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. GÜN KAPADOKYA – Hacıbektaş – İSTANBUL
Kahvaltı sonrasında otelimizden eşyalarımızla birlikte ayrılacak ve periler diyarını ardımızda bırakarak yüzümüzü, gönüller sultanı, pir-i mugan Hünkar Hacı Bektaş-ı Veli‘ye çevireceğiz. Burada meydan, üçler çeşmesi, has bahçe ve çilehane’yi görecek, hazretin gönül dünyasına kısa bir yolculuk yapacağız. Öğlen saatlerinden dönüş hazırlıklarına başlıyor ve saat 13:00 civarından bölgeden ayrılıp, İstanbul’a doğru yola koyuluyoruz.

Minimum 20 kişilik bir grubunuz varsa size özel indirimli Kapadokya turu için lütfen bizi arayın

KAPADOKYA HAKKINDA

Kapadokya, (Pers dilinde Katpatuk; “Güzel Atlar Ülkesi” anlamına gelir). Bölge 60 milyon yıl önce; Erciyes, Hasandağı ve Güllüdağ’ın püskürttüğü lav ve küllerin oluşturduğu yumuşak tabakaların milyonlarca yıl boyunca yağmur ve rüzgar tarafından aşındırılmasıyla ortaya çıkmıştır. İnsan yerleşimi Paleolitik döneme kadar uzanmaktadır. Hititler’in yaşadığı topraklar daha sonraki dönemlerde Hrıstiyanlığın en önemli merkezlerinden biri olmuştur. Kayalara oyulan evler ve kiliseler bölgeyi putperestlerin zulmünden kaçan Hıristiyanlar için devasa bir sığınak haline getirmiştir.

Kapadokya dört mevsim farklı yüzünü sergileyen bir coğrafya. Özellikler Uçhisar-Göreme-Ürgüp arasındaki vadiler tam anlamıyla birer yürüyüş cenneti.

Tur tarihleri : 

Kredi kartı ile tek seferde ödeme ……… TL
Nakit veya banka havalesiyle ……… TL
Tek kişilik oda farkı  ……… TL
04-10 yaş indirimli çocuk tur ücreti ……… TL
00-03 yaş arası minik dostlarımız bizim misafirimiz olacaktır ancak araçta koltuk istenirse indirimli çocuk ücreti uygulanacaktır.

Tur fiyatına dahil olanlar

 • 2 gece 4* otelde Yarım Pansiyon konaklama
 • Otelde alınacak 2 sabah kahvaltısı ve 2 akşam yemeği
 • Milli park, müze ve örenyeri giriş ücretleri, otopark, köprü ve otoyol ücretleri
 • Profesyonel rehberlik hizmeti ve PROMETHEUS TOUR servis güvencesi
 • Yalnızca turizm amaçlı kullanılan araçlarla seyahat
 • Seyahat sigortası
 • Hizmet bedeli ve KDV

Tur fiyatına dahil olmayanlar

 • 1.gün kahvaltı ve öğle yemeği
 • 2.gün öğle yemeği
 • 3.gün öğle ve akşam yemeği
 • Akşam yemekleri esnasında alınacak içecekler
 • Otelde, yolda ve tur esnasında ve yolda yapılacak kişisel harcamalar

Abant turu için belirlenen buluşma noktaları aşağıdaki gibidir.

 • 24:00İncirli Alfemo önü
 • 00:30 Taksim AKM önü
 • 01:00  Kadıköy Evlendirme Dairesi otoparkı önü

Dostlarımıza yalnızca turizm amaçlı kullanılan araçlarla hizmet veriyoruz, araçlarımız turizm anlayışına sahip sürücüler tarafından idare edilmektedir.

Abant turlarımızda kullandığımız araçlar
15 kişilik Mercedes Sprinter Minibüs
25 kişilik Mitsubishi Prestij Midibüs
46 kişilik Mercedes Tourismo Otobüs

Dinler Hotel 4*

Konaklamalar standart odalarda yapılacaktır. Otelde yapacağınız kişisel ( minibar, restaurant içecek vs ) harcamalar otel tarafından size fatura edilecektir.

Otel konaklamalarında genelde aynı otelleri kullanmaya gayret ediyoruz, özellikle misafirlerine özen gösteren butik otelleri tercih ediyoruz.

Yukarıda adı verilen otelde müsaitlik olmaması durumunda, eşdeğer veya bir üstü kategori bir otelde konaklama yapılacak ve bu değişiklik katılımcılara tur tarihinden önce bildirilecektir

Otelde alınacak 2 akşam yemeği ve 2 sabah kahvaltısı

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.

Bizimle WhatsApp aracılığıyla konuşabilirsiniz
WhatsApp ile gönder