Gökçeada Turu hafta sonu 2017 yaz

1 Gece / 2 Gün Gökçeada gezisi

85.964

2017 yaz ayları boyunca her hafta sonu Gökçeada turu düzenliyoruz. 
Dünyanın en sulak dördüncü adası olan Gökçeada, Homeros’un Iliada destanında “İmbros” adıyla geçer. Gökçeada’ya tek ulaşım yolu Çanakkale’nin Kabatepe limanıdır.  Zeytinli barajı sayesinde adada hiçbir şekilde içme suyu sıkıntısı yaşanmıyor. Bu güze adada ikinci dünya savaşına kadar büroktatlar ve Rum halkı yaşarmış, ancak şimdi bu nüfus oldukça az.

GÖKÇEADA TURU PROGRAMI

1.Gün İSTANBUL – Kabatepe – BOZCAADA
Gecenin ilerleyen saatlerinde İstanbul’dan ayrılarak Çanakkale’ye doğru yola çıkacağız. Araçta kahvaltı paketi servis edilecektir, ancak dilerseniz sabah ulaşmış olacağımız Kabatepe limanında, feribotu beklerken kahvaltı yapabilirsiniz.

Ege denizinde yapacağımız feribot yolculuğu sonrasında İmroz’a yani Gökçeada’ya ulaşcağız. Bu adanın CITTASLOW, yani “sakin şehir” ünvanı aldığını hatırlatmak isteriz. Yani tam anlamıyla bir “sakinlik” festivali yaşayacaksınız burada.  İlk olarak adanın çarpıcı noktalarında biri olan Kaleköy’e kısa bir yürüyüşe tırmanıp Ege denizine doyuncaya kadar bakacağız. İleride göreceğiniz ada Yunanistan’ın meşhur Samothraki yani Semadirek adası. Ardından, mübadeleden evvel adanın en büyük Rum köyü olan, çamaşırhaneleri, kiliseleri ve yıkıkta olsa yaşanmışlıklarla dolu olan evlerini görebileceğimiz Dereköy’e gideceğiz. Bahçeleri ve üzüm bağlarıyla meşhur Tepeköy sonraki durağımız olacak.

Turumuza öğle yemeği için vereceğimiz aranın ardından madamın meşhur dibekli kahvesini içmek ve sakızlı muhallebisinin tadına bakmak için Zeytinliköy’e gideceğiz. Yeşillikler arasında kurulmuş olan bu köyde çeşmeleri, kiliseleri ve sizi geçmişe götürecek sokakları gezdikten sonra konaklayacağımız otele gideceğiz.

Akşam yemeği sonrasında size bir tavsiyemiz var ; dışarı çıkın. Tek başınıza veya bir arkadaşınızla dışarı çıkın ve adanın her köşe başında bir hikayenin fışkırdığı sokaklarında dolaşın. Bir kahveye gidip demli bir çay söyleyin. Bu akşamı böyle geçirin.

Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fethetmesinden sonra Bozcaada, Türkler için önem kazanmış ve 1455’te Osmanlı topraklarına katılmış. Bu tarihten itibaren Osmanlılar ve Venedikliler arasında Bozcaada için mücadeleler olmuş ve adanın hakimiyeti zaman zaman Venediklilere geçmiş

2.Gün GÖKÇEADA – Çanakkale – İSTANBUL

Günaydın. Sizi kahvaltı salonunda bekliyoruz. Eşyalarımızla birlikte otelden ayrılacağız. Ege denizinde yüzmeden İstanbul’a dönemeylim değil mi? Öğlene kadar Aydıncık koyunda deniz molası vereceğiz. Öğle yemeği için ada merkezine döneceğiz. Alışveriş yapmak isteseniz, ada halkı size minnettar olacaktır. Adaçayı, dağ kekiği, zeytin ve zeytinyağı burada rahatlıkla bulabileceğiniz ürünlerdir. Akşam üzeri feribotla Kabatepe limanına geçecek, buradan da İstanbul’a doğru yola çıkacağız. Dönüş yolunda Tekirdağ köftesi için mola vermeye ne dersiniz ?

Minimum 20 kişilik bir grubunuz varsa size özel indirimli Gökçeada turu için lütfen bizi arayın

Hafta sonu Gökçeada turuna kayıt yaptırmak veya bilgi almak için hemen 0212 250 16 02’yi arayabilir, veya 0533 962 74 33’e whatsapp mesajı gönderebilirsiniz.

GÖKÇEADA HAKKINDA

Türkiye’nin en büyük adası Gökçeada’nın yüzölçümü 289.5 kilometrekare, eşsiz güzellikteki kıyılarının uzunluğu ise 95 kilometredir.

Dünyanın en sulak dördüncü adası olan Gökçeada, Homeros’un Iliada destanında “İmbros” adıyla geçer. Gökçeada’ya tek ulaşım yolu Çanakkale’nin Kabatepe limanıdır. Zeytinli barajı sayesinde adada hiçbir şekilde içme suyu sıkıntısı yaşanmıyor. Bu güze adada ikinci dünya savaşına kadar büroktatlar ve Rum halkı yaşarmış, ancak şimdi bu nüfus oldukça az.

Binbir çeşit şarabın, kekik suyunun, zeytinin ve zeytinyağının üretildiği, balonları ve kapı önlerini sardunyaların süslediği zamanlar özleniyor adada, ancak yinede Rumların yaşamayı sürdürdüğü köylerde onlara özgü mimari doku görülebiliyor ve geleneksel yaşamlarına tanıklık edilebiliyor.

Gökçeada’da Uğurlu yakınlarındaki İnceburun (Avlaka burnu) Türkiye’nin en batı noktasıdır. Ada kumsalları, köyleri, kahveleri ve tertemiz koylarıyla ziyaretçileri kesinlikle hayal kırıklığına uğratmıyor.

Ada merkezinden güneydoğu’ya gidildiğinde bahçeleri ve kumsallarıyla Kefalos’a (Aydıncık) varılır. Aşağıda kalan Kastro (Kaleköy) yeni mimarinin baskın olduğu bir köy. Merkeze sadece 4 km uzaklıktaki Kaleköy çay bahçeleri, retoranları ve balıkçı limanıyla eşsiz bir görüntü sunuyor.

Osmanlı devrinde ilçe merkezi olan Kaleköy’deki Venedik Kalesinden günümüze sadece duvar kalıntıları ulaşmıştır. Adanın eski köylerinden Eski bademli ise merkezden kuzeye çıkan 4 kilometrelik dik tepenin yamacında, daracık sokaklarında pembe zakkumlar ve eski Rum evleriyle ünlüdür. Pansiyonların yoğunlukta olduğu Yeni Bademli ise merkeze 3,5 km uzaklıkta. Adanın 4 kilometre batısında , adını köyü süsleyen zeytin agaçlarından alan Zeytinli (Ayi Theodori) köyü bulunuyor. Sokaklarda gezmenin tatlı yorgunluğunu buradaki kahvelerde atabilirsiniz. Özellikle Madamın kahvesinde oturup adaya özgü, taşta dövülen dibek kahvesini yudumlamanın tadına doyum olmaz.
Gökçeada’nın en yüksek konumunda kurulmuş Tepeköy’de Yorgo Babanın tavernasında balık yiyip, şarap içebilirsiniz.

Adanın en sakin yerlerinden biri olan, merkeze 14 km uzaklıktaki Dereköy (Shinudi) bir zamanların en kalabalık köyüymüş. Eskiden 1900 konut, iki adet sinema, görkemli bir okul ve canlı bir hayat varmış burada, şimdi ise sessizlik hakim.

Deniz tutkunları için Uğurlu’nun sahili en ideal nokta ve merkeze sadece 16 km uzaklıkta.
Gökçeada’da Ağustos aylarında Eorti Dispenagies Meryemana panayırı düzenleniyor ve dünyanın dört bir yanından Rumlar buraya akın ediyor.

Ada merkezinde is Osmanlı mimarisi özellikleri taşıyan Fatih ve Merkez camiileri görülmeye değer bizce.

Tur tarihleri : Yeterli çoğunluk sağlandığında Haziran – Ekim ayları arasında her hafta sonu

Kredi kartı ile tek seferde ödeme 380 TL
Nakit veya banka havalesiyle 365 TL
Tek kişilik oda farkı  150 TL
04-10 yaş indirimli çocuk tur ücreti 290 TL
00-03 yaş arası minik dostlarımız bizim misafirimiz olacaktır ancak araçta koltuk istenirse indirimli çocuk ücreti uygulanacaktır.

Gökçeada turu fiyatına dahil olanlar

 • 1 gece 3* veya Butik otelde Yarım Pansiyon konaklama
 • Otelde alınacak 1 sabah kahvaltısı ve 1 akşam yemeği
 • Milli park, müze ve örenyeri giriş ücretleri, otopark, köprü ve otoyol ücretleri
 • Profesyonel rehberlik hizmeti ve PROMETHEUS TOUR servis güvencesi
 • Yalnızca turizm amaçlı kullanılan araçlarla seyahat
 • Seyahat sigortası
 • Hizmet bedeli ve KDV

Gökçeada turu fiyatına dahil olmayanlar

 • 1.gün kahvaltı ve öğle yemeği
 • 2. gün öğle ve akşam yemekleri
 • Akşam yemeği esnasında alınacak içecekler
 • Otelde, yolda ve tur esnasında ve yolda yapılacak kişisel harcamalar

Gökçeada turu için belirlenen buluşma noktaları aşağıdaki gibidir.

 • 23:00  Kadıköy Evlendirme Dairesi otoparkı önü
 • 23:30 Taksim AKM önü
 • 24:00  İncirli Ömür önü

Gökçeada turu için otel ismi henüz belirlenmemiştir.

Konaklamalar standart odalarda yapılacaktır. Otelde yapacağınız kişisel ( minibar, restaurant içecek vs ) harcamalar otel tarafından size fatura edilecektir.

Otel konaklamalarında genelde aynı otelleri kullanmaya gayret ediyoruz, özellikle misafirlerine özen gösteren butik otelleri tercih ediyoruz.

Yukarıda adı verilen otelde müsaitlik olmaması durumunda, eşdeğer veya bir üstü kategori bir otelde konaklama yapılacak ve bu değişiklik katılımcılara tur tarihinden önce bildirilecektir

Otelde alınacak 1 akşam yemeği ve 1 sabah kahvaltısı

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.

Bizimle WhatsApp aracılığıyla konuşabilirsiniz
WhatsApp ile gönder