İğneada – Kıyıköy Turu

1 Gece / 2 Gün Ağva - Kerpe gezisi

102.222

Kırklareli’nin Demirköy ilçesine bağlı İğneada Beldesi, sahip olduğu doğal güzellikleri, Karadeniz’in en batı ucunda yer alan ve uzunluğu yaklaşık 20 kilometreye ulaşan kesintisiz kumsalları ve plajları ile güneydeki tatil mekanlarına alternatif sunuyor. İğneada’ya bağlı Beğendik Köyü ise Türkiye’nin Karadeniz’de en batı ucu olma özelliğine sahip. Köyün ismine dair yazılı bir tarihi bilgi olmamakla birlikte en eski ilk ismi ”Ayastefanos” olduğu söylenir. Doğal güzelliği ve sahili ile dikkati çeken köy, gelecek yıllarda gerekli altyapı ve yatırımların yapılmasıyla bir turizm merkezi olmaya aday görünüyor

TUR PROGRAMI

1.Gün İSTANBUL – Demirköy – İĞNEADA

Belirtilen buluşma noktalarından hareketle İğneada turumuz için, Karadeniz’in topraklarımızdaki sıfır noktasına doğru yola koyuluyoruz. Kahvaltımız araçta ikram edilecek ve bir yol üstü tesisinde çay molası vereceğiz. Yaklaşık 2,5 saat sürecek olan yolculuğumuzun büyük bir bölümü doğa içerisinde devam edecek ve ilk durağımız olan Demirköy’deki Dupnisa mağrasına ulaşacağız. Toplamda 3 km uzunluğa sahip bu yeraltı sisteminden doğan Rezve deresi Türk-Bulgar sınırını oluşturmaktadır. Demirköy’den ayrılmadan önce Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fethederken kullandığı top ve güllelerin döküldüğü “Samocuk Dökümhane-i Amire” tesislerini görecek ve şanslıysak halen devam eden kazı çalışmalarına yakından tanıklık edeceğiz. Dökümhane tesislerinden ayrılarak daha da kıyıya, İğneada’ya doğru yola koyulacağız.

İlk olarak konaklayacağımız otele eşyalarımızı bırakacak ve şefin bizim için hazırladığı leziz menünün tadına bakacağız. Kısa bir dinlencenin ardından İğneada turuna devam ediyoruz. Sınıra daha da yaklaşmaya ne dersiniz ? Şimdi Beğendik köyüne gidiyoruz. Bulgaristan’ın şirin Rezovo köyü ve ahalisi işte karşınızda. Bir el sallama kadar uzaklarındayız, komşuyuz. Eminiz, İğneada turunda en güzel fotoğraflar karelerini burada yakalayacaksınız. Burada ayrılarak Limanköy ve 1866 yılından beri bir uçurumun tepesinde dimdik ayakta duran bir Fransız deniz fenerini görecek ve günü Erikli gölünde sonlandıracağız. Erikli gölü kış aylarında Karadeniz’in bir parçası ama yaz aylarında denizle bağlantısı kesilen bir cennet lagün’dür. Tatlı bir yorgunluğun çöktü saatlerde bugünkü programımızı tamamlıyor ve otel olan İğneada Resort & Spa’ya dönüyoruz. Akşam yemeği ve kısa bir dinlencenin ardından dilerseniz İğneada içerisinde hafif bir yürüyüş yapıp esnafla sohbet edebilir veya otelimizin sunduğu imkanlardan faydalanabilirsiniz. Gece tatlı bir uyku sizi bekliyor.

Kırklareli’nin Demirköy ilçesine bağlı İğneada Beldesi, sahip olduğu doğal güzellikleri, Karadeniz’in en batı ucunda yer alan ve uzunluğu yaklaşık 20 kilometreye ulaşan kesintisiz kumsalları ve plajları ile güneydeki tatil mekanlarına alternatif sunuyor. İğneada’ya bağlı Beğendik Köyü ise Türkiye’nin Karadeniz’de en batı ucu olma özelliğine sahip. Köyün ismine dair yazılı bir tarihi bilgi olmamakla birlikte en eski ilk ismi ”Ayastefanos” olduğu söylenir. Doğal güzelliği ve sahili ile dikkati çeken köy, gelecek yıllarda gerekli altyapı ve yatırımların yapılmasıyla bir turizm merkezi olmaya aday görünüyor.

2.Gün İĞNEADA – Kıyıköy – ISTANBUL

Açık büfe kahvaltı sonrasında İğneada Resort & Spa Hotel’den eşyalarımızla birlikte ayrılacak ve bölgedeki longozlardan biri olan Mert gölü ve çevresini gezdikten sonra Kıyıköy‘e doğru yola koyulacağız. Yaklaşık 90 dakika sürecek orman içi yolculuk sonrasında Kıyıköy’e ulaşacağız. İlk olarak denizcilerin koruyucusu olduğuna inanılan Aziz Nikola‘ya adanmış, aslında pagan izleride taşıyan bir erken dönem Bizans manastırını gezeceğiz. Yekpare bir kayaya oyulmuş bu manastırdan ayrılarak, yürüyüşe devam edecek ve yol üzerindeki Papuçdere’nin floara ve faunasına yakından tanıklık edeceğiz. Fotoğraf meraklılarına burada yeterince zaman tanıyacak ve bölgeyi yukarıdan göreceğimiz bir noktaya, Şahin tepesine çıkacağız. Öğle yemeğini Karadeniz kıyısında bir balıkçıda alacağız. Kısa bir dinlence sonrasında liman ve balıkçı barınakları görmek üzere Kazanderesi ve Karadeniz’in birleştiği noktaya doğru yürüyeceğiz.

Keyif dolu İğneada – Kıyıköy turu bu noktada sona eriyor. Eve dönüş vakti geldi. Saat 16:00 civarında hazırlanacak ve 16:30’da yola çıkacağız. Dönüş yolunda bir süt ve et ürünleri mağazasında alışveriş için kısa bir mola vereceğiz.

Minimum 20 kişilik bir grubunuz varsa size özel indirimli İğneada – Kıyköy turu için lütfen bizi arayın

İĞNEADA & KIYIKÖY HAKKINDA

Kırklareli’nin Demirköy ilçesine bağlı İğneada Beldesi, sahip olduğu doğal güzellikleri, Karadeniz’in en batı ucunda yer alan ve uzunluğu yaklaşık 20 kilometreye ulaşan kesintisiz kumsalları ve plajları ile güneydeki tatil mekanlarına alternatif sunuyor. İğneada’ya bağlı Beğendik Köyü ise Türkiye’nin Karadeniz’de en batı ucu olma özelliğine sahip. Köyün ismine dair yazılı bir tarihi bilgi olmamakla birlikte en eski ilk ismi ”Ayastefanos” olduğu söylenir. Doğal güzelliği ve sahili ile dikkati çeken köy, gelecek yıllarda gerekli altyapı ve yatırımların yapılmasıyla bir turizm merkezi olmaya aday görünüyor

Tur tarihleri : 

Kredi kartı ile tek seferde ödeme ……… TL
Nakit veya banka havalesiyle ……… TL
Tek kişilik oda farkı  ……… TL
04-10 yaş indirimli çocuk tur ücreti ……… TL
00-03 yaş arası minik dostlarımız bizim misafirimiz olacaktır ancak araçta koltuk istenirse indirimli çocuk ücreti uygulanacaktır.

Tur fiyatına dahil olanlar

 • 1 gece İğneada Resort Hotel’de Yarım Pansiyon konaklama
 • Otelde alınacak 1 öğle yemeği, 1 sabah kahvaltısı ve 1 akşam yemeği
 • Milli park, müze ve örenyeri giriş ücretleri, otopark, köprü ve otoyol ücretleri
 • Profesyonel rehberlik hizmeti ve PROMETHEUS TOUR servis güvencesi
 • Yalnızca turizm amaçlı kullanılan araçlarla seyahat
 • Seyahat sigortası
 • Hizmet bedeli ve KDV

Tur fiyatına dahil olmayanlar

 • 2. gün akşam yemeği
 • Akşam yemeği esnasında alınacak içecekler
 • Otelde, yolda ve tur esnasında ve yolda yapılacak kişisel harcamalar

İğneada – Kıyıköy turu için belirlenen buluşma noktaları aşağıdaki gibidir.

 • 07:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi otoparkı önü
 • 07:30 Taksim AKM önü
 • 08:00 İncirli Alfemo önü

Dostlarımıza yalnızca turizm amaçlı kullanılan araçlarla hizmet veriyoruz, araçlarımız turizm anlayışına sahip sürücüler tarafından idare edilmektedir.

Abant turlarımızda kullandığımız araçlar
15 kişilik Mercedes Sprinter Minibüs
25 kişilik Mitsubishi Prestij Midibüs
46 kişilik Mercedes Tourismo Otobüs

İğneada Resort Hotel

Konaklamalar standart odalarda yapılacaktır. Otelde yapacağınız kişisel ( minibar, restaurant içecek vs ) harcamalar otel tarafından size fatura edilecektir.

Otel konaklamalarında genelde aynı otelleri kullanmaya gayret ediyoruz, özellikle misafirlerine özen gösteren butik otelleri tercih ediyoruz.

Yukarıda adı verilen otelde müsaitlik olmaması durumunda, eşdeğer veya bir üstü kategori bir otelde konaklama yapılacak ve bu değişiklik katılımcılara tur tarihinden önce bildirilecektir

İğneada – Kıyıköy turunda sabah kahvaltısı araçta sunulacaktır.

1. gün öğle ve akşam yemekleri İğneada Resort Hotel’de alınacaktır.

2. gün sabah kahvaltısı otelde, öğle yemeği Kıyıköy’de bir balık lokantasında sunulacaktır.

Yorum yazın

Your email address will not be published.

Bizimle WhatsApp aracılığıyla konuşabilirsiniz
WhatsApp ile gönder