Abant turu

Abant her mevsim güzel

1.684

Bazı mekanlar dört mevsim ayrı bir güzelliğe bürünür. Yılın hangi ayında olursanız olun bu klasik rotalardan vazgeçemezsiniz. İşte gezgin dostlarımız için bu özel yerlerden biri de Bolu yakınlarındaki Abant gölüdür. Kış uykusundan yeni uyanan Abant, baharla birlikte yeşilleniyor. Beyaz kar örtüsü yerini yemyeşil çimenlere ve kır çiçeklerine bırakıyor.Su yüzeyinde nazlı nazlı nilüferler

TUR PROGRAMI

Belirtilen hareket noktalarında siz değerli dostlarımızla buluşuyor ve Batı Karadeniz’in oksijen deposu Bolu’ya doğru yola koyuluyoruz. Kahvaltımızı araçta yapacak (kahvaltı seti) ve Sapanca yakınlarında bir çay molası vereceğiz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğun ardından Abant Gölü’ne ulaşıyoruz. Tertemiz havası, doğal güzelliğiyle büyük kentlerin kargaşasından alabildiğine uzak, gönlünüzce soluklanabileceğiniz bir cennet burası.

Abant turunda ilk olarak bir fotoğraf molası vereceğiz. Tabiki siz bu molayı fayton sefası yaparak veya Abant gölü etrafında yürüyüş yaparak da değerlendirebilirsiniz. Bizler bu arada mangal ateşini hazırlıyor olacağız. Abant turu öğle menüsünde ateşte sucuk veya tavuk var.

Yemek sonrasında isterseniz kar eğlencelerine katılabilir veya rehberimiz eşliğinde çam ormanları içerisinden Abant’ın şirin yaylasına yürüyebilirsiniz.

Bazı mekanlar dört mevsim ayrı bir güzelliğe bürünür. Yılın hangi ayında olursanız olun bu klasik rotalardan vazgeçemezsiniz. İşte gezgin dostlarımız için bu özel yerlerden biri de Bolu yakınlarındaki Abant gölüdür. Kış uykusundan yeni uyanan Abant, baharla birlikte yeşilleniyor. Beyaz kar örtüsü yerini yemyeşil çimenlere ve kır çiçeklerine bırakıyor.Su yüzeyinde nazlı nazlı nilüferler salınıyor. Böyle bir ortamda yürümek isterseniz, gölü çevreleyen 6 kilometrelik parkur sizi bekliyor.

Abant turunu bitirip bölgeden ayrılmadan önce köylü pazarından yöresel minik alış verişler yaparak yöre insanına katkıda bulunabilirsiniz. İnsanlar yaşadıkları yerde mutlu olmalılar değil mi?

Saat 16.30 civarında eve dönüş hazırlıklarına başlıyor ve saat 17.00 civarında Abant turunu bitirerek yola koyuluyoruz.İstanbul’a dönüşümüzle değerli katılımcılarımızı aldığımız noktalara bırakarak turumuzu sonlandırıyoruz.

Hafta sonu konaklamalı Abant – Kartepe tur programına buradan ulaşabilirsiniz.

Minimum 20 kişilik bir grubunuz varsa size özel indirimli Abant turu için lütfen bizi arayın

ABANT HAKKINDA

Abant turları kış ve bahar aylarının en gözde turlarından birisidir. Özellikle kış aylarında buz tutmuş göl üzerinde gezinmek, Abant yaylasına yürümek ve fayton sefası yapmak Abant turu katılımcılarına büyük keyif vermektedir.

Abant turumuz daha çok kar keyfi yapmak isteyenler tarafından ilgi görmektedir. Tur esnasında verilen serbest zamanlarda şişme botlarla kayabilir, hatta kartopu savaşı bile yapabilirsiniz. Arkadaş ve şirket grupları içinde Abant turu oldukça keyif vericidir. Dostlarınız veya iş arkadaşlarınızla güzel bir haftasonu geçirebilirsiniz.

Abant gölü denizden 1328 metre yükseklikte, Bolu’nun 34 kilometre güneybatısında, Abant dağları üzerinde çevresi çam ormanlarıyla kaplı bir tatlısu gölüdür. Tertemiz havası, doğal güzelliğiyle büyük kentlerin kargaşasından alabildiğine uzak, gönlünüzce soluklanabileceğiniz bir cennet.

Kışkırtıcı güzelliğiyle doğasever gezginleri etkisi altına alıp, kendine hayran bırakıyor. Abant gölü 1.28 kilometrekarelik bir alanı kaplıyor. Yeraltı sularıyla beslenen ve en derin yeri 45 metre olan gölün kıyıları nilüfer çiçekleri ile kaplı yer yer sazlıklarla çevrilidir. Abant Gölünün konukları temiz dağ havasını soluyarak huzurlu yürüyüşler yapabiliyor, arzu edenler çevresini bisikletle turluyorlar. Abant Gölünün büyük bölümünde kiralık atlarla dolaşma veya faytonlarla nal sesleri eşliğinde gezilere çıkma, ters ışıklarda fotoğraf çekmek, gibi zevkler de bulunuyor. Her noktasından, her açıdan başka türlü görünen gölün en güzel ve tamamını görebilme zevki ise Mudurnu yolu başlangıcındaki tepede yaşanıyor.

Abant milli parkı girişinde satış reyonlarında ise bölgede doğal olarak üretilen çeşitli gıdalar ve hediyelik eşyalar satılmaktadır.

Tur tarihleri : 

Kredi kartı ile tek seferde ödeme ……… TL
Nakit veya banka havalesiyle ……… TL
04-10 yaş indirimli çocuk tur ücreti ……… TL
00-03 yaş arası minik dostlarımız bizim misafirimiz olacaktır ancak araçta koltuk istenirse indirimli çocuk ücreti uygulanacaktır.

Tur fiyatına dahil olanlar

  • Araçta kahvaltı seti ve öğle yemeğinde barbekü sucuk ve tavuk.
  • Milli park, müze ve örenyeri giriş ücretleri, otopark, köprü ve otoyol ücretleri
  • Profesyonel rehberlik hizmeti ve PROMETHEUS TOUR servis güvencesi
  • Yalnızca turizm amaçlı kullanılan araçlarla seyahat
  • Hizmet bedeli ve KDV

Tur fiyatına dahil olmayanlar

  • Tur esnasında ve yolda yapılacak kişisel harcamalar

Abant turu için belirlenen buluşma noktaları aşağıdaki gibidir.

  • 06:00 İncirli Alfemo önü
  • 06:30 Taksim AKM önü
  • 07:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi otoparkı önü

Dostlarımıza yalnızca turizm amaçlı kullanılan araçlarla hizmet veriyoruz, araçlarımız turizm anlayışına sahip sürücüler tarafından idare edilmektedir.

Abant turlarımızda kullandığımız araçlar
15 kişilik Mercedes Sprinter Minibüs
25 kişilik Mitsubishi Prestij Midibüs
46 kişilik Mercedes Tourismo Otobüs

Günübirlik Abant turunda konaklama bulunmamaktadır.

Konaklamalı Abant turu için lütfen buraya tıklayın.

Abant turunda sabah kahvaltısı araçta kahvaltı seti olarak sunulacaktır.

Öğle yemeğinde barbekü tavuk ve sucuk var.

 

 

Bizimle WhatsApp aracılığıyla konuşabilirsiniz
WhatsApp ile gönder