Günübirlik Kartepe Turu

Günübirlik doğa turu

16.172

Prometheus Tour ile Günübirlik Karetepe Turu.Kocaeli ilinin en yüksek noktası olan ve Marmara Bölgesi’nin Uludağ’dan sonra en çok ziyaretçi çeken kış turizm merkezi olan Kartepe (1602 mt ) kışın cazip bir kayak merkezidir. Bahar aylarından itibaren ise yürüyüş güzergahlarını adımlamaya gelen konuklarını ağırlıyor. Ormanlık alanlar ve bitki çeşitliliğiyle göz kamaştıran doruk noktası Sapanca gölü, İzmir körfezi ve Uludağ zirvelerini kapsayan müthiş bir panorama sunuyor.Kartepe’den gelen Aygır deresinin bulunduğu vadide konumlanan ve kır lokantalarıyla ünlü Maşukiye, doğal bir mesire ve dinlence alanıdır.

GÜNÜBİRLİK KARTEPE TURU

Belirtilen hareket noktalarında siz değerli dostlarımızla buluşuyor ve Marmara bölgesinin oksijen deposu Samanlı dağlarına doğru yola koyuluyoruz. Kahvaltımızı araçta yapacağız. ( Kahvaltı seti ) Yaklaşık 1 saat 30 dakika sürecek yolculuğun ardından Kartepe kayak merkezine ulaşıyoruz.

Bu noktada rehberimiz size 2 saatlik bir kar eğlenceleri ve fotoğraf molası sağlayacak. Bu süre içerisinde kiralık kızaklarla kayıp çocukluğunuza dönebilir, civarda küçük yürüyüşler yapabilir veya etrafdaki kafeteryaların birinde sıcacık bir kahve içebilirsiniz.

Saat 13:00’da aracımızla buluşuyor ve Maşukiye’ye iniyoruz. Rehberimiz eşliğinde yemek öncesinde kısa bir yürüyüş yapacak ardından bir kır lokantasında sucuk ekmek ve meşrubatlarımızı alacağız.

Samanlı Dağı’nın eteğindeki Aytepe iklimi, coğrafyası ve insanlarıyla Karadeniz’in küçük bir kopyasıdır. Kocaeli’de doğal yürüyüş parkurları içerisinde belkide en bilineni Aytepe parkurudur. Sağlıklı her insanın rahatlıkla yürüyebileceği bir parkur olmasının yanısıra, coğrafyanın çekiciliği tercih sebeplerinin başında geliyor.Yamaçlarda ladin ve köknar ağaçlarının olduğu yol boyunca karadut ve kuşburnu ağaçlarına da rastlamak mümkün.

Öğle yemeği sonrasında sıcacık demli çaylarımızıda yudumlayacak, ardından da güzeller güzeli Sapanca gölüne doğru yola koyulacağız. Burada 1 saatlik bir fotoğraf molası vereceğiz. Bu esnada göl kenarından güzel bir yürüyüş yapıp, rehberimizden göl ve bölgeyle alakalı bilgiler alabilirsiniz.

Saat 16:00 civarında dönüş hazırlıklarına başlıyor ve günübirlik Kartepe turunu bitirerek İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz.

Minimum 20 kişilik bir grubunuz varsa size özel indirimli Kartepe turu için lütfen bizi arayın

KIŞ AYLARI BOYUNCA GÜNÜBİRLİK KARTEPE TURU

KARTEPE HAKKINDA

Kocaeli ilinin en yüksek noktası olan ve Marmara Bölgesi’nin Uludağ’dan sonra en çok ziyaretçi çeken kış turizm merkezi olan Kartepe (1602 mt ) kışın cazip bir kayak merkezidir. Bahar aylarından itibaren ise yürüyüş güzergahlarını adımlamaya gelen konuklarını ağırlıyor. Ormanlık alanlar ve bitki çeşitliliğiyle göz kamaştıran doruk noktası Sapanca gölü, İzmir körfezi ve Uludağ zirvelerini kapsayan müthiş bir panorama sunuyor. Asırlık ağaçlarla bezenmiş bu doğa harikasında, kulağınıza gelen su sesleriyle etrafınızdaki şelale ve dereleri keşfedebilir, bir anda kendinizi beyazın ya da yeşilin içine saklanmış bulabilirsiniz. Kartepe ilçesinin bulunduğu coğrafya, tarih boyunca Asya ile Avrupa arasında göç yollarının, ticaret yollarının, İpek yolu, askeri ve hac yollarının üzerinde çok önemli bir geçit yeri olarak kullanılmıştır.

Kredi kartı ile tek seferde ödeme 100 TL
Nakit veya banka havalesiyle 110 TL
04-10 yaş indirimli çocuk tur ücreti 75 TL
00-03 yaş arası minik dostlarımız bizim misafirimiz olacaktır ancak araçta koltuk istenirse indirimli çocuk ücreti uygulanacaktır.

Tur fiyatına dahil olanlar

  • Araçta kahvaltı seti ve öğle yemeğinde sucuk ekmek / meşrubat
  • Milli park, müze ve örenyeri giriş ücretleri, otopark, köprü ve otoyol ücretleri
  • Profesyonel rehberlik hizmeti ve PROMETHEUS TOUR servis güvencesi
  • Yalnızca turizm amaçlı kullanılan araçlarla seyahat
  • Hizmet bedeli ve KDV

Tur fiyatına dahil olmayanlar

  • Tur esnasında ve yolda yapılacak kişisel harcamalar

Kartepe turu için belirlenen buluşma noktaları aşağıdaki gibidir.

  • 07:00 İncirli Alfemo önü
  • 07:30 Taksim AKM önü
  • 08:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi otoparkı önü

Dostlarımıza yalnızca turizm amaçlı kullanılan araçlarla hizmet veriyoruz, araçlarımız turizm anlayışına sahip sürücüler tarafından idare edilmektedir.

Abant turlarımızda kullandığımız araçlar
15 kişilik Mercedes Sprinter Minibüs
25 kişilik Mitsubishi Prestij Midibüs
46 kişilik Mercedes Tourismo Otobüs

Günübirlik Kartepe turunda konaklama bulunmamaktadır.

Hafta sonu konaklamalı Abant – Kartepe turu için lütfen buraya tıklayın

Kartepe turunda sabah kahvaltısı araçta paket olarak alınacaktır.

Öğle yemeğinde sucuk ekmek ve meşrubat var.

Yorum yazın

Your email address will not be published.

Bizimle WhatsApp aracılığıyla konuşabilirsiniz
WhatsApp ile gönder