Uçmakdere Turu

Günübirlik kültür ve doğa turu

23.474

Doğal özellikleriyle Marmara kıyılarının ender köşelerinden biri Uçmakdere.Ganos Dağı eteğinden yol alırken,Marmara’yı hiç bu kadar yüksekten ve bu açıda görmediğinizi fark ederken, karşınızda uzanmış yatan Marmara Adası ve Hayırsız Ada ile de selamlaşıyorsunuz.Birbirini izleyen koyların doyumsuz güzelliğine sonbaharın sarı-turuncu cazibesi de eşlik edince, Uçmakdere yolu size usta bir ressamın fırçasından çıkan yağlı boya bir tablonun içine çekiyor sanki. Hele bir de Uçmakdere’ye ulaştığınız zaman… İşte o zaman cennettesiniz!

TUR PROGRAMI

Belirtilen hareket noktalarında siz değerli dostlarımızla buluşuyor ve 2,5 saat sürecek keyifli bir yolculuk sonrasında 625 metre yükseklikte bulununan Trakya’nın yamaç paraşütü merkezi Nişantepe’ye ulaşacağız. Kahvaltımızı araçta yolcluk esnasında yapacağız. ( Kahvaltı seti )

Uçmakdere turunda yaklaşık 2 saat sürecek yürüyüşümüze, Marmara denizi ve eğer hava açıksa Marmara Adasınında eşliğinde başlıyoruz. Antik çağın kutsal dağı Ganos eteklerine yerleşmiş şarap üreticisi papazların uzaklardan gelen ilahilerini takip edererek üzüm bağları ile ünlü, 1922 senesinde nüfusu Yunanistana göç ettirilmiş, güzeller güzeli Uçmakdere köyüne varıyoruz.

Bu köyü gördüğünüzde,halkının sakinlik ve dinginlik içerisinde nekadar mutlu yaşandığına şahit olacaksınız. Köy kahvesinde bir çay molası sonrasında köy içerisinde fotoğraf için serbest zaman veriyoruz. Size tavsiyemiz mümkün olmasa bile bu küçük köy içerisinde kaybolmayı deneyin. Emin olun her döndüğünüz köşe başında size köyün geçmişini anımsatacak birşeyler bulacaksınız. Eski, çok eski yapılar, papazların üzüm ezmekte kullandığı tekneler, tütün sergileri, nar ağaçları…

Köy gezisi ardından aracımızla buluşacak ve öğle yemeği için yola çıkacağız. Balık yemek için tam da yerindeyiz. Kuzey Anadolu Fay Hattının Marmara denizine daldığı nokta olan Gaziköy’den geçerek bahçesinde bir ayazma bulunan deniz kıyısındaki lokantamıza ulaşıyoruz. Eğer şansımız yaver giderse dalyanlardan balık çeken balıkçıları fotoğraflayabiliriz.

Yemek sonrasıda Gaziköy kısa bir yürüyüş yapacak ve yanıbaşında meşhur Güzel Marmara Şarap fabrikasınında bulunduğu Ayazma sahiline gidiyoruz. Burada biraz dinlence ve fotoğraf molası sonrasında dönüş hazırlıklarına başlıyor ve saat 17:00 gibi yola koyuluyoruz.

Minimum 20 kişilik bir grubunuz varsa size özel indirimli Uçmakdere turu için lütfen bizi arayın

UÇMAKDERE HAKKINDA

Doğal özellikleriyle Marmara kıyılarının ender köşelerinden biri Uçmakdere. Ganos Dağı eteğinden yol alırken, Marmara’yı hiç bu kadar yüksekten ve bu açıda görmediğinizi fark ederken, karşınızda uzanmış yatan Marmara Adası ve Hayırsız Ada’yla da selamlaşıyorsunuz. Birbirini izleyen koyların doyumsuz güzelliğine sonbaharın sarı-turuncu cazibesi de eşlik edince, Uçmakdere yolu size usta bir ressamın fırçasından çıkan yağlı boya bir tablonun içine çekiyor sanki. Hele bir de Uçmakdere’ye ulaştığınız zaman… İşte o zaman cennettesiniz!

Tur tarihleri : 

Kredi kartı ile tek seferde ödeme ……… TL
Nakit veya banka havalesiyle ……… TL
04-10 yaş indirimli çocuk tur ücreti ……… TL
00-03 yaş arası minik dostlarımız bizim misafirimiz olacaktır ancak araçta koltuk istenirse indirimli çocuk ücreti uygulanacaktır.

Tur fiyatına dahil olanlar

  • Sabah kahvaltısı ve öğle yemeği
  • Milli park, müze ve örenyeri giriş ücretleri, otopark, köprü ve otoyol ücretleri
  • Profesyonel rehberlik hizmeti ve PROMETHEUS TOUR servis güvencesi
  • Yalnızca turizm amaçlı kullanılan araçlarla seyahat
  • Hizmet bedeli ve KDV

Tur fiyatına dahil olmayanlar

  • Öğle yemeği esnasında alınaca içecekler
  • Tur esnasında ve yolda yapılacak kişisel harcamalar

Uçmakdere turu için belirlenen buluşma noktaları aşağıdaki gibidir.

  • 07:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi otoparkı önü
  • 07:30 Taksim AKM önü
  • 08:00 İncirli Ömür önü

Dostlarımıza yalnızca turizm amaçlı kullanılan araçlarla hizmet veriyoruz, araçlarımız turizm anlayışına sahip sürücüler tarafından idare edilmektedir.

Abant turlarımızda kullandığımız araçlar
15 kişilik Mercedes Sprinter Minibüs
25 kişilik Mitsubishi Prestij Midibüs
46 kişilik Mercedes Tourismo Otobüs

Günübirlik Uçamdere turunda konaklama bulunmamaktadır.

Uçmakdere turunda sabah kahvaltısı araçta sunulacaktır.

Öğle yemeğinde balık var.

Yorum yazın

Your email address will not be published.

Bizimle WhatsApp aracılığıyla konuşabilirsiniz
WhatsApp ile gönder