Kartepe – Abant turu

1 Gece / 2 Gün doğa turu

19.772

Abant denizden 1328 metre yükseklikte, çevresi çam ormanlarıyla kaplı bir tatlısu gölüdür. Tertemiz havası, doğal güzelliğiyle büyük kentlerin kargaşasından alabildiğine uzak, gönlünüzce nefes alabileceğiniz bir cennet. Kışkırtıcı güzelliğiyle doğasever gezginleri etkisi altına alıp, kendine hayran bırakıyor. Gölcük Her mevsim ayrı güzelliğe bürünen Aladağlar eteğindeki göllerden biridir. Göknar cinsi çam ormanının ortasında yüzük taşı gibi parıldayan göl, her mevsim bir başka güzel.

TUR PROGRAMI

1. GÜN İSTANBUL – Kartepe – Maşukiye – Sapanca -BOLU

Belirtilen hareket noktalarında siz değerli dostlarımızla buluşuyor ve Marmara bölgesinin oksijen deposu Samanlı dağlarına doğru yola koyuluyoruz. Kahvaltımızı araçta yapacağız. (kahvaltı seti) Yaklaşık 1 saat 30 dakika sürecek yolculuğun ardından Kartepe kayak merkezine ulaşıyoruz. Beyaz cennette eğlenmek için yeterince vaktimiz var. Hatta içinizdeki çocuğu serbest bırakıp soluğu kızak pistinde alabilirsiniz. Dileyen dostlarımız pist etrafındaki kafelerde keyifli dakikalar geçirebilir. Burada dilediğimizce geçecek 3 saat sonrasında aracımızla buluşuyor ve Maşukiye’ye iniyoruz. Burada öğle yemeğinde leziz bir alabalık ve fırınlanmış kaşarlı mantara ne dersiniz ? Sonrasında da sıcacık demli bir çay var. Maşukiye gezimiz sonrasında rotamızı Sapanca Gölüne çeviriyoruz. Günbatımını tektonik tabanlı bir tatlı su gölü olan Sapanca kenarından izleyecek ve otelimize doğru yola çıkacağız. Saat 20.30 civarında Bolu merkezdeki otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelde.

Kocaeli ilinin en yüksek noktası olan ve Marmara Bölgesi’nin Uludağ’dan sonra en çok ziyaretçi çeken kış turizm merkezi olan Kartepe (1602 mt ) kışın cazip bir kayak merkezidir.

2. GÜN BOLU – Gölcük – Abant – İSTANBUL

Kahvaltı sonrasında otelden ayrılacak ve zümrüt yeşili bir ormanın ortasında parıldayan Gölcük gölüne ulaşacağız. Burada göl kenarında yorucu olmayan yürüyüşler yapabileceğiniz gibi, kır kahvesinde demli çaylarınızı yudumlayabilirsiniz. Gölcükte geçirdiğimiz keyifli dakikalar sonrasında rotayı Abant gölüne çevirecek ve 1 saatlik yolculuk sonrasında Abant Gölü’ne ulaşacağız. Dört tarafı çam ve köknar ağaçları ile çevrili Abant’ın büyüsüne kapılmadan önce bol oksijeninde etkisiyle fazlasıyla acıkan karınlarımızı doyurmaya ne dersiniz? Siz minik çevre yürüyüşleri yaparken biz sizler için mangalımızı hazırlıyoruz. Mangalda tavuk, sucuk, domates ve biber var. Yemek sonrasında isterseniz fayton sefası yapabilir, tamamı 7 km olan göl kıyısında gezinebilir veya rehberimiz eşliğinde çam ormanları içerisinden Abant’ın şirin yaylasına yürüyebilirsiniz. Abant’tan ayrılmadan önce köylü pazarından yöresel minik alış verişler yaparak yöre insanına katkıda bulunabilirsiniz. Saat 16.30 civarında eve dönüş hazırlıklarına başlıyor ve saat 17.00 civarında yola koyuluyoruz. İstanbul’a dönüşümüzle değerli katılımcılarımızı aldığımız noktalara bırakarak turumuzu sonlandırıyoruz.

Minimum 20 kişilik bir grubunuz varsa size özel indirimli Kartepe-Abant turu için lütfen bizi arayın

KARTEPE – ABANT HAKKINDA

Abant denizden 1328 metre yükseklikte, çevresi çam ormanlarıyla kaplı bir tatlısu gölüdür. Tertemiz havası, doğal güzelliğiyle büyük kentlerin kargaşasından alabildiğine uzak, gönlünüzce nefes alabileceğiniz bir cennet. Kışkırtıcı güzelliğiyle doğasever gezginleri etkisi altına alıp, kendine hayran bırakıyor. Abant gölü 1.28 kilometrekarelik bir alanı kaplıyor. En derin yeri 18 metre olan gölün kıyıları nilüfer çiçekleri ile kaplı yer yer sazlıklarla çevrili göl’ün konukları temiz dağ havasını soluyarak huzurlu yürüyüşler yapabiliyor, arzu edenler çevresini bisikletle turluyorlar. Gölün büyük bölümünde kiralık atlarla dolaşma veya faytonlarla nal sesleri eşliğinde gezilere çıkma, ters ışıklarda fotoğraf çekmek, gibi zevkler de bulunuyor. Her noktasından, her açıdan başka türlü görünen gölün en güzel ve tamamını görebilme zevki ise Mudurnu yolu başlangıcındaki tepede yaşanıyor.

Gölcük Her mevsim ayrı güzelliğe bürünen Aladağlar eteğindeki göllerden biridir. Göknar cinsi çam ormanının ortasında yüzük taşı gibi parıldayan göl, her mevsim bir başka güzel. Yaz aylarında yemyeşil çimenlerin arasında yürüyüş yapmanın zevkini en iyi çıkarabileceğiniz Gölcük’te, kışın bembeyaz karlar altında pastoral güzellikler sizi bekliyor.

Kartepe ilçesi, İzmit Samanlı Dağları’nın ve Kocaeli platosu yüksekliklerinin arasında kalır. Kartepe ilçesinin bulunduğu coğrafya, tarih boyunca Asya ile Avrupa arasında göç yollarının, ticaret yollarının, İpek yolu, askeri ve hac yollarının üzerinde çok önemli bir geçit yeri olarak kullanılmıştır.

Kocaeli sınırları içerisinde, Maşukiye’ye 16 kilometre mesafede bulunan Kartepe İlçesi, 347 hektarlık (yaklaşık 3.5 milyon metre kare) bir kış turizmi ve doğa yürüyüşü alanıdır. Asırlık ağaçlarla bezenmiş bu doğa harikasında, kulağınıza gelen su sesleriyle etrafınızdaki şelale ve dereleri keşfedebilir, bir anda kendinizi beyazın ya da yeşilin içine saklanmış bulabilirsiniz.

Marmara Bölgesi’nin Uludağ’dan sonra en çok ziyaretçi çeken kış turizm merkezi olan Kartepe kış turizminin yanı sıra çevresindeki yaylaları, kanyonları ve Maşukiye’deki şifalı suyu ile adeta bir cenneti andırmaktadır. Aynı zamanda Maşukiye’de orman içerisinden doğan derenin oluşturduğu çağlayanların çevresinde piknik alanları ve alabalık restoranları bulunmaktadır.

Tur tarihleri : 

Kredi kartı ile tek seferde ödeme ……… TL
Nakit veya banka havalesiyle ……… TL
Tek kişilik oda farkı  ……… TL
04-10 yaş indirimli çocuk tur ücreti ……… TL
00-03 yaş arası minik dostlarımız bizim misafirimiz olacaktır ancak araçta koltuk istenirse indirimli çocuk ücreti uygulanacaktır.

Tur fiyatına dahil olanlar

 • 1 gece 3* otelde Yarım Pansiyon konaklama
 • Otelde alınacak 1 sabah kahvaltısı ve 1 akşam yemeği
 • 1 öğle yemeği
 • Milli park, müze ve örenyeri giriş ücretleri, otopark, köprü ve otoyol ücretleri
 • Profesyonel rehberlik hizmeti ve PROMETHEUS TOUR servis güvencesi
 • Yalnızca turizm amaçlı kullanılan araçlarla seyahat
 • Seyahat sigortası
 • Hizmet bedeli ve KDV

Tur fiyatına dahil olmayanlar

 • Akşam yemeği esnasında alınacak içecekler
 • 2. gün öğşe yemeği
 • Otelde, yolda ve tur esnasında ve yolda yapılacak kişisel harcamalar

Kartepe – Abant turu için belirlenen buluşma noktaları aşağıdaki gibidir.

 • 06:45 İncirli Alfemo önü
 • 07:15 Taksim AKM önü
 • 08:45  Kadıköy Evlendirme Dairesi otoparkı önü

Dostlarımıza yalnızca turizm amaçlı kullanılan araçlarla hizmet veriyoruz, araçlarımız turizm anlayışına sahip sürücüler tarafından idare edilmektedir.

Abant turlarımızda kullandığımız araçlar
15 kişilik Mercedes Sprinter Minibüs
25 kişilik Mitsubishi Prestij Midibüs
46 kişilik Mercedes Tourismo Otobüs

Otel bilgisi henüz paylaşılmamıştır.

Konaklamalar standart odalarda yapılacaktır. Otelde yapacağınız kişisel ( minibar, restaurant içecek vs ) harcamalar otel tarafından size fatura edilecektir.

Otel konaklamalarında genelde aynı otelleri kullanmaya gayret ediyoruz, özellikle misafirlerine özen gösteren butik otelleri tercih ediyoruz.

Yukarıda adı verilen otelde müsaitlik olmaması durumunda, eşdeğer veya bir üstü kategori bir otelde konaklama yapılacak ve bu değişiklik katılımcılara tur tarihinden önce bildirilecektir

Otelde alınacak 1 akşam yemeği ve 1 sabah kahvaltısı.

İlk gün fırında alabalık ve mantar, ikinci gün barbekü sucuk var.

Yorum yazın

Your email address will not be published.

Bizimle WhatsApp aracılığıyla konuşabilirsiniz
WhatsApp ile gönder