Kartepe Kayak Turu

Günübirlik kayak keyfi

442.879

Kocaeli ilinin en yüksek noktası olan ve Marmara Bölgesi’nin Uludağ’dan sonra en çok ziyaretçi çeken kış turizm merkezi olan Kartepe (1602 mt ) kışın cazip bir kayak merkezidir. Bahar aylarından itibaren ise yürüyüş güzergahlarını adımlamaya gelen konuklarını ağırlıyor. Ormanlık alanlar ve bitki çeşitliliğiyle göz kamaştıran doruk noktası Sapanca gölü, İzmir körfezi ve Uludağ zirvelerini kapsayan müthiş bir panorama sunuyor.Kartepe’den gelen Aygır deresinin bulunduğu vadide konumlanan ve kır lokantalarıyla ünlü Maşukiye, doğal bir mesire ve dinlence alanıdır.

TUR PROGRAMI

Belirtilen hareket noktalarında siz değerli dostlarımızla buluşuyor ve Marmara bölgesinin oksijen deposu Samanlı dağlarına doğru yola koyuluyoruz. Kahvaltımızı araçta yapacağız. ( Kahvaltı seti ) Yaklaşık 1 saat 30 dakika sürecek yolculuğun ardından Kartepe kayak merkezine ulaşıyoruz.

Kartepe pistleri her seviyeden kayaksever için ideal özelliklere sahip. Diğer kış turizm bölgelerinden farklı olarak deniz ve göl manzarasına sahip olan Kartepe, Sapanca Gölü’nü ve İzmit Körfezi’ni tepeden görüyor. 3 milyon 500 bin metrekare alan üzerine kurulan kayak merkezinde Türkiye’nin en büyük pistleri yer alıyor.

Kayak yapmak için Geyikalanı, Kürekdağı, Kartepe arasında kalan Kadıkonağı kullanılıyor. Doğal şartları diğer bölgelere göre daha elverişli olan Kartepe’de amatör ve profesyoneller için ayrı pistler organize edilmiş.

Ekipmanı ve giysisi olan katılımcılar soluğu pistlerde alırken, ekipman/giysi kiralamak isteyen katılımcılar rehberimizin eşliğinde bu işlemleri kolayca yapabilecektir.

Kartepe’den gelen Aygır deresinin bulunduğu vadide konumlanan ve kır lokantalarıyla ünlü Maşukiye, doğal bir mesire ve dinlence alanıdır. Köyde Çerkesler’in Ubıh-Abhaz ve Adiğe boyları yerleşmiştir. Daha sonra Güney Kafkasyalı Mohti Lazları ve Karadenizliler’in yerleşmesiyle bugünkü belde oluşmuştur.

Kızakla kaymak isteyenleri unutmadık, tesiste sizin için de kızak kiralama imkanı bulunuyor.

Kaymak istemeyen katılımcılarımız için ise geniş yürüyüş alanları ve kafeteryalar var, buralarda keyifli saatler geçirebilirsiniz.

Saat 16:00’da aracımızla buluşuyor ve Maşukiye’ye iniyoruz. İstanbul’a dönmeden önce dere kenarında sıcacık bir çay molası vereceğiz. Saat 17:00’de İstanbul’a dönüş için yola koyulacağız.

Minimum 20 kişilik bir grubunuz varsa size özel indirimli Kartepe turu için lütfen bizi arayın

KARTEPE HAKKINDA

Kartepe’de 4 lift, 3 telesiyej ve 1 teleski mevcut olup pist uzunlukları 400 m ile 3500 m arasında değişmektedir. Kuzeybatı yönünden esen ve yoğun yağış getiren Karayel sayesinde Kartepe’nin 1100 metre üstündeki yerlere yoğun kar yağışı ulaşmaktadır. Bu da kayakçılar için uygun ortamı hazırlıyor.

Kocaeli ilinin en yüksek noktası olan ve Marmara Bölgesi’nin Uludağ’dan sonra en çok ziyaretçi çeken kış turizm merkezi olan Kartepe (1602 mt ) kışın cazip bir kayak merkezidir. Bahar aylarından itibaren ise yürüyüş güzergahlarını adımlamaya gelen konuklarını ağırlıyor. Ormanlık alanlar ve bitki çeşitliliğiyle göz kamaştıran doruk noktası Sapanca gölü, İzmir körfezi ve Uludağ zirvelerini kapsayan müthiş bir panorama sunuyor. Asırlık ağaçlarla bezenmiş bu doğa harikasında, kulağınıza gelen su sesleriyle etrafınızdaki şelale ve dereleri keşfedebilir, bir anda kendinizi beyazın ya da yeşilin içine saklanmış bulabilirsiniz. Kartepe ilçesinin bulunduğu coğrafya, tarih boyunca Asya ile Avrupa arasında göç yollarının, ticaret yollarının, İpek yolu, askeri ve hac yollarının üzerinde çok önemli bir geçit yeri olarak kullanılmıştır.

Tur tarihleri : 

Kredi kartı ile tek seferde ödeme ……… TL
Nakit veya banka havalesiyle ……… TL
04-10 yaş indirimli çocuk tur ücreti ……… TL
00-03 yaş arası minik dostlarımız bizim misafirimiz olacaktır ancak araçta koltuk istenirse indirimli çocuk ücreti uygulanacaktır.

Tur fiyatına dahil olanlar

 • Araçta sabah kahvaltısı
 • Milli park, müze ve örenyeri giriş ücretleri, otopark, köprü ve otoyol ücretleri
 • Profesyonel rehberlik hizmeti ve PROMETHEUS TOUR servis güvencesi
 • Yalnızca turizm amaçlı kullanılan araçlarla seyahat
 • Hizmet bedeli ve KDV

Tur fiyatına dahil olmayanlar

 • Öğle yemeği
 • Tur esnasında ve yolda yapılacak kişisel harcamalar
 • Ski-pass, kayak takımı, kayak kıyafeti

Günlük sınırsız ski-pass ücreti : 80 TL
Kayak takımı kirası : 40-50 TL
Kayak kıyafeti kirası : 50-70 TL

Kerpe turu için belirlenen buluşma noktaları aşağıdaki gibidir.

 • 07:30 İncirli Alfemo önü
 • 08:00 Taksim AKM önü
 • 08:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi otoparkı önü

Dostlarımıza yalnızca turizm amaçlı kullanılan araçlarla hizmet veriyoruz, araçlarımız turizm anlayışına sahip sürücüler tarafından idare edilmektedir.

Abant turlarımızda kullandığımız araçlar
15 kişilik Mercedes Sprinter Minibüs
25 kişilik Mitsubishi Prestij Midibüs
46 kişilik Mercedes Tourismo Otobüs

Günübirlik Kartepe kayak turunda konaklama bulunmamaktadır.

 

Kartepe kayak turunda sabah kahvaltısı araçta paket olarak sunulacaktır.

Yorum yazın

Your email address will not be published.

Bizimle WhatsApp aracılığıyla konuşabilirsiniz
WhatsApp ile gönder